Poniżej przygotowaliśmy szereg informacji dot. znaczenia szczegółów wynajmu miejsca, w którym organizują Państwo swoje wydarzenie. Dzięki temu już na etapie poszukiwań odpowiedniej lokalizacji będziecie mogli Państwo określić, co jest istotne przy organizacji eventu. Elementy w kolorze czerwonym mają kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o wycenę naszej usługi.

Podczas rozmów z oferentem wybranego miejsca warto pytać o:

 

  1. Wymiary pomieszczenia (widowni). Szerokość, wysokość i długość ma to znaczenie pod kątem ustawienia kamer, ustawienia realizacji dźwięku i oświetlenia.
  2. Wymiary sceny oraz jej odległość od widowni. Szerokość, wysokość długość. 
  3. Ekran projekcyjny / ekran LED. Czy w cenie wynajmu znajdują się również ekrany do wyświetlania multimediów. Z jaką projekcją: tylną czy przednią? Czy światło projektora będzie padało na twarze osób siedzących na scenie? 
  4. Oświetlenie przestrzeni sceny. Czy miejsce dysponuje równomiernym oświetleniem osób biorących udział w panelu? Czy jest dostęp do oświetlenia kontrowego? Czy miejsce zapewnia realizatora oświetlenia? Nawet podczas dnia, brak oświetlenia będzie przekładał się na jakość obrazu wideo. 
  5. Nagłośnienie dla publiczności i na potrzeby transmisji. Czy miejsce dysponuje nagłośnieniem z możliwością osobnej wysyłki dźwięku na potrzeby transmisji? Mikrofony bezprzewodowe? Czy jest możliwość wprowadzenia dźwięku od nas? Czy miejsce zapewnia realizatora dźwięku? 
  6. Łącze internetowe? Czy miejsce udostępnia możliwość podłączenia się do internetu w miejscu wydarzenia? Czy łącze jest odseparowane od sieci publicznych dostępnych dla gości? Zazwyczaj korzystamy z łącza o przepustowości 50mbps upload / 50mbps download z wykorzystaniem przyłącza kablowego. Czy na miejscu jest dostępny technik sieci internetowej? 
  7. Przyłącze prądowe. Czy miejsce udostępnia przyłącza prądowe odseparowane od gastronomii lub innych odbiorców? Dla realizacji z wykorzystaniem ekranu LED zazwyczaj potrzebujemy przyłącza trójfazowego z zabezpieczeniem 32A. Dla realizacji podstawowej transmisji potrzebujemy przyłącza 240V na trzech liniach z zabezpieczeniem 16A każda. 
  8. Dojazd. Czy jest możliwość wjechania na kołach do miejsca wydarzenia. W przypadku gdy wydarzenie odbywa się na piętrze, konieczność skorzystania z windy. Maksymalne obciążenie, które będzie przemieszczane windą w jednym momencie to 120 kg (jedna skrzynia).